sleptasleptaslepta sleptasleptaslepta
Tekstu izmērs: small medium
2017. gada 27. jūnijs
Vārda dienas svin: Malvīne, Malvis

Kokneses novada svētki 2017

Investoriem

Kokneses sporta centrs

Vikingu lielaiva Namesis

RaibblatsVai tu zini, kā rīkoties ārkārtas gadījumos?

attīstības projekts

attīstības projektsKokneses novada Kokneses pagasta bibliotēka

Atkritumu apsaimniekošana Kokneses novadā


Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs
 

Jāņos ir visgarākā diena un visīsākā nakts. Latviešu kultūrā Jāņi ir vieni no gadskārtu svētkiem, kur spilgti jaušamas senās tradīcijas. Otro gadu, šoreiz 10. jūnijā, Likteņdārzā notika Jāņu mācības sadarbībā ar Kokneses kultūras nama folkloras kopu „Urgas”, Lielvārdes folkloras kopu „Josta”, Jelgavas folkloras kopu „Dimzēns”.

Dažādās radošās darbnīcas svētku gaidītāji varēja apgūt Jāņu sagaidīšanas darbus un rituālus. Dienas gaitā bija iespējams apgūt svarīgākās no Jāņu sagaidīšanas nodarbēm - vainagu pīšanu, līgotnes, dančus un uguns rituālus. Kā Līgo vakarā rotāties ar visskaistāko puķu vainadziņu, kuras pļavas zāle vairo veselību un skaistumu, pieredzē dalījās koknesietes Gita Tenisa un Solvita Bērziņa. Bērni un pieaugušie ar lielu prieku mācījās rotaļas. Tika darināti arī Jāņu vārti. Noslēgumā, apvienojoties visām folkloras kopām, iedegās Jāņu uguns un viesi tika aicināti uz dancošanu.

Lielu paldies folkloras kopām, kā arī Gitai Tenisai un Solvitai Bērziņai no Kokneses par Jāņu mācībām Likteņdārzā izsaka Likteņdārza komanda. Paldies arī Jāņu mācību atbalstītājiem - siera ziedotājai Silvijai Dreijerei, AS „Astarte Nafta” un Latvijas Zemnieku federācijai. "Mums visiem paliks atmiņā labi un radoši pavadītā diena ar darbošanos, dančiem, rotaļām, dziesmām un apgūtajām jaunajām prasmēm. Gaidīsim jūs atkal ciemos!"